Skład konkretnego wariantu
Substancje czynne: Paracetamol 500 mg + kwas askorbowy 200 mg + maleinian feniraminy 25 mg
Postać i moc: Granulat do sporządzania roztworu doustnego, saszetka
Źródło składu: UPSA Polska: skład Fervex cytrynowego
Czy po leku Fervex cytrynowy można prowadzić samochód?
Substancja czynna: Paracetamol 500 mg + kwas askorbowy 200 mg + maleinian feniraminy 25 mg • Porównanie z innymi preparatami: Gripex, Gripex Max, Gripex Hot, Fervex cytrynowy, Febrisan, Vicks, Fervex
Zobacz pełną symulację 7-dniową, zaznacz dawkę leku i połącz z alkomatem.
Skład preparatu: Paracetamol 500 mg + kwas askorbowy 200 mg + maleinian feniraminy 25 mg.
Informacje o alkoholu i prowadzeniu należy odczytać z ulotki tego wariantu.
Przy dużych dawkach lub gorączce organizm jest osłabiony. Unikaj nocnej jazdy i odczekaj min. 8 godzin.
Polski kodeks karny traktuje jazdę „pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu” na równi z przestępstwem jazdy w stanie nietrzeźwości (kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz świadczenie pieniężne min. 5000 zł).
Często zadawane pytania (FAQ) — Fervex cytrynowy a prowadzenie pojazdów
Czy po leku Fervex cytrynowy można prowadzić samochód?
Nie! Po zażyciu leku Fervex cytrynowy (Paracetamol 500 mg + kwas askorbowy 200 mg + maleinian feniraminy 25 mg) obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 8 godzin. Lek klasyfikowany jest jako DRUID Poziom 2 (Ograniczenie jazdy) i drastycznie wydłuża czas reakcji kierowcy.
Czy lek Fervex cytrynowy wykaże wynik dodatni na policyjnym narkoteście (DrugWipe)?
Skład preparatu: Paracetamol 500 mg + kwas askorbowy 200 mg + maleinian feniraminy 25 mg. Ryzyko testu: ŚREDNIE / RYZYKO FAŁSZYWEGO TESTU.
Czy po zażyciu leku Fervex cytrynowy można pić alkohol?
Informacje o alkoholu i prowadzeniu należy odczytać z ulotki tego wariantu.